Hoppa till sidans innehåll

Anmälda & Reservlista (Lägrets 100 platser är nu fyllda, men vi fyller på reservlistan)


Namn  Klubb Åldersklass nästa säsong
Alva Robinsson Eksjö U17 (födda 2004-2005)
Jonathan Lindberg Halmstad BMK U17 (födda 2004-2005)
Kristoffer Hansson Torp Goif Badminton U19 (födda 2002-2003)
Marcus Friman BMK Aura U15 (födda 2006-2007)
Lucas Nilsson Lugi U17 (födda 2004-2005)
Kerstin Robinsson Eksjö U13 (födda 2008-2009)
Martin Eckert Elfving BMK Göta U17 (födda 2004-2005)
Malva Sahlin Wiström Visby Badmintonklubb U17 (födda 2004-2005)
Elin Genberger Halmstad Badminton U17 (födda 2004-2005)
Pontus Härkegård BMK Göta U17 (födda 2004-2005)
Viggo Petersson Halmstad U17 (födda 2004-2005)
Emma Friman BMK Aura U13 (födda 2008-2009)
Mattis Kasemo Halmstad U19 (födda 2002-2003)
Nora Kulde Visby Badmintonklubb U17 (födda 2004-2005)
Rebecka Carlsson Halmstad Badminton U17 (födda 2004-2005)
Sören Nilsson Linder Göteborgs BK U15 (födda 2006-2007)
Filip Johansson Torp Goif U15 (födda 2006-2007)
Albin Johansson Torp Goif U15 (födda 2006-2007)
Leo Fager Halmstad BMK U17 (födda 2004-2005)
Wilma Nilsson Carlshamns Badmintonförening U13 (födda 2008-2009)
Sara Agerhed Högsrums BK U15 (födda 2006-2007)
Fabian Elmlund BMK Kvasten U19 (födda 2002-2003)
Signe Sundelid Halmstad badminton U17 (födda 2004-2005)
Mysak Nordahl Österlens badmintonklubb U13 (födda 2008-2009)
Liam Nord Österlens badmintonklubb U13 (födda 2008-2009)
Mette Kantola Halmstad Badmintonklubb U17 (födda 2004-2005)
David Karlsholt Vänersborgs Badmintonsällskap U19 (födda 2002-2003)
Casper Nordling Örebro Badminton U17 (födda 2004-2005)
Gabriel Al-Matook Österlens badmintonklubb U13 (födda 2008-2009)
Samuel Hugosson Sollentuna Badmintonsällskap U15 (födda 2006-2007)
Erik Carlén Torp goif U17 (födda 2004-2005)
Nora Carlén Torp goif U19 (födda 2002-2003)
Johannes Solvarm Vänersborg U19 (födda 2002-2003)
Elias Hansson Halmstad BMK U17 (födda 2004-2005)
Agnes Johnsson Halmstad Badmintonklubb U17 (födda 2004-2005)
Klara Bremer Aura U15 (födda 2006-2007)
Ludwig Bergdahl Halmstad BMK U17 (födda 2004-2005)
Nina Agnér Halmstad U17 (födda 2004-2005)
Martin Sandberg Fyrisfjädern U19 (födda 2002-2003)
Petter Sandberg Fyrisfjädern U15 (födda 2006-2007)
Isac Johansson Grums Badmintonklubb U17 (födda 2004-2005)
Neo Åstrand Bjärreds badmintonklubb U15 (födda 2006-2007)
Antonia Rinaldo Bkc U17 (födda 2004-2005)
Wilma fransson Carlskrona U15 (födda 2006-2007)
Oskar Hansson Lugi U19 (födda 2002-2003)
Fanny Tufvesson Aura BMK U15 (födda 2006-2007)
Alexander Stegmann Torp goif U15 (födda 2006-2007)
Samuel Hansson Torp Goif U15 (födda 2006-2007)
Siri Dagnelund Bmk Göta U15 (födda 2006-2007)
Elsa Suomela BMK Göta U15 (födda 2006-2007)
Rut Wesser Halmstad Badmintonklubb U15 (födda 2006-2007)
Sophia Rönnquist BMK Göta U15 (födda 2006-2007)
Adam Åberg Halmstad badminton U17 (födda 2004-2005)
Isak Melkersson Tellus bmk U17 (födda 2004-2005)
Oliver Tellander Halmstad U17 (födda 2004-2005)
Malte Kleveros-Landen Trollhättans Badminton klubb U15 (födda 2006-2007)
Wilmer Åström Bjärreds badmintonklubb U15 (födda 2006-2007)
Neo berg Halmstad badminton U15 (födda 2006-2007)
Vincent Gustavsson TORP GOIF U15 (födda 2006-2007)
Leon Fritz Halmstad badminton U15 (födda 2006-2007)
Arvid Lundegård Bjärreds Badmintonklubb U15 (födda 2006-2007)
Markus Bjelk Badmintonklubben Aura U19 (födda 2002-2003)
Johan Bjelk BadmintonklubbenAura U17 (födda 2004-2005)
Leo Constantin Uddevalla Badmintonklubb U17 (födda 2004-2005)
Eskil Sundelid Halmstad U19 (födda 2002-2003)
William Miller BMK Kvasten, Kalmar U17 (födda 2004-2005)
Cecilia Sneelooper Andersson BMK Göta U17 (födda 2004-2005)
Henrik Liu Lugi badminton U15 (födda 2006-2007)
Liv Axler Lugi U15 (födda 2006-2007)
Emilia Petersson Lugi Badmintonklubb U17 (födda 2004-2005)
Hugo Nelenius Lugi badminton U15 (födda 2006-2007)
Benjamin Tran Lugi U15 (födda 2006-2007)
Casper Ohlsson Lugi BMK U15 (födda 2006-2007)
Anton Bengtsson LUGI Badmintonklubb U13 (födda 2008-2009)
Julia Bengtsson LUGI Badmintonklubb U17 (födda 2004-2005)
Joel Li Yang Lau LUGI U15 (födda 2006-2007)
Elsa Kylefors LUGI U17 (födda 2004-2005)
Yunshan Luo Bjärred badminton club U17 (födda 2004-2005)
Emilio Silva LUGI Badminton U15 (födda 2006-2007)
Oscar Johannesson Lugi BMK, Lund U19 (födda 2002-2003)
Gustav Isaksson Trollhättans badmintonförening TBF U15 (födda 2006-2007)
Ebba Grahn BMK Göta U15 (födda 2006-2007)
Vega Vestman Halmstad Badminton U17 (födda 2004-2005)
victor larsson halmstad U17 (födda 2004-2005)
Matilda heden Carlshamn Badmintonförening U17 (födda 2004-2005)
Clara Rosenqvist PTBK U17 (födda 2004-2005)
Dilan Jacobsson Trollhättans Badmintonförening U15 (födda 2006-2007)
Jacob Kristensen Göteborgs BK U19 (födda 2002-2003)
Edvard Petre Olsson Trollhättans BF U15 (födda 2006-2007)
Naemabbas Bandali Trollhättans BF U13 (födda 2008-2009)
David von Sicard Halmstad U15 (födda 2006-2007)
Hugo Larsen Cbf Carlshamn badminton klubb U15 (födda 2006-2007)
Alva Vaxell Halmstad U19 (födda 2002-2003)
Theo Dalström BMK Södermalm U17 (födda 2004-2005)
Oskar Sundblad Lidans Badmintonklubb U19 (födda 2002-2003)
Kevin Shen Göteborg badminton klubb U19 (födda 2002-2003)
Fredrik Carlsson Vårvinden BMK U19 (födda 2002-2003)
Linnéa Pesonen Vårvinden BMK U19 (födda 2002-2003)
Simon Johansson BK Västan U19 (födda 2002-2003)
Sigge Blomberg Vårvinden U15 (födda 2006-2007)

 

RESERVER

Filip Eliasson Nyköpings BK U17 (födda 2004-2005)
Minna Hallberg Spårvägens badmintonförening U15 (födda 2006-2007)
Joar Svensson Carlshamns Badminton Förening U17 (födda 2004-2005)
Edvin Svensson Carlshamns Badminton Förening U15 (födda 2006-2007)
Emil Wannem Halmstad Badmintonklubb U15 (födda 2006-2007)
Tristan asso Aura malmö U15 (födda 2006-2007)
Erik Bengtsson Karlstad U17 (födda 2004-2005)
David Lundström Täby  U15 (födda 2006-2007)
Leon Undén Halmstad Badminton U13 (födda 2008-2009)
Uppdaterad: 19 DEC 2019 23:00 Skribent: Thomas Carlsson
Epost: This is a mailto link

HBMK PÅ INSTAGRAM

HBMK PÅ FACEBOOK

Postadress:
Halmstads BMK - Badminton
Söndrumshallen, Bäckagårdsvägen 130
30241 Halmstad

Besöksadress:
Söndrumshallen, Bäckagårdsvägen 130
30241 Halmstad

Kontakt:
Tel: 03536919
E-post: This is a mailto link

Se all info