Hoppa till sidans innehåll

Anmälda & Reservlista (Lägret har 100 platser)


Lägrets 100 platser är nu fyllda men vi fyller på reservlistan. 

Ordning Namn  Klubb Åldersklass
nästa säsong
1 Rebecka Carlsson Halmstad Badmintonklubb U15
2 Martin Sandberg Fyrisfjädern U17
3 Emil Magnusson BK Pärlan U19
4 Eskil Sundelid Halmstad Badmintonklubb U17
5 Victor Larsson Halmstad U15
6 Wilma fransson Emmaboda badmintonklubb U13
7 Ludwig Bergdahl Halmstads BMK U15
8 Sara Luttropp BMK Göta U17
9 Sune Johansson Älmhults badminton klubb U15
10 Linnea Elmberg BK Fåken u17
11 Felix Dahlberg Bjärreds Badmintonklubb U15
12 Maja Karlsson BMK Göta U17
13 Filip Olofsson Sjöbo Badmintonklubb U17
14 Louise Nordh BMK Tellus  U15
15 Rebecca Höög BK Fåken U19
16 Sebastan Stålring Veberöds BMF U19
17 Albin Rostedt BMK GÖTA U17
18 Adam Kölevik BMK Glta U15
19 Oskar Hansson Lugi U17
20 Elin Karlsson Sävsjö U17
21 Carl Bremer Halmstad Badminton U19
22 Hilda Gahns Norrköpings Badmintonklubb U17
23 Isak Melkersson  Bmk Tellus  U 15 
24 Johan Bjelk Badmintonklubben Aura U15
25 Markus Bjelk Badmintonklubben Aura U17
26 Fabian Elmlund BMK Kvasten U17
27 Adam åberg Halmstad Badminton U 15
28 Leo Fager Halmstad BMK U15
29 Alex Lundin Bjärredsbadmintonklubbb U19
30 Leon Fritz Halmstad badminton U13
31 Viktor Nambord Bjärreds Badmintonklubb U17
32 Hugo Tavelin Halmstad Badminton U15
33 Agnes Johnsson Halmstad Badmintonklubb U15
34 Ella Persson BMK Kvasten U15
35 Axel Persson BMK KVasten U13
36 Edvin Östberg Eksjö badmintonförening U 17
37 Melker Östberg Eksjö badmintonförening U19
38 Sandra jarl  Gislaved BMK U17
39 Jonathan Hang Malmö Aura U17
40 Lucas Nilsson LUGI badminton U15
41 Saga Lindbom Bjärreds Badmintonsklubb U15
42 William Mattsson Älmhults Badmintinklubb U15
43 Noa Tellander Halmstad U17
44 Kalle Duba Halmstad Badminton U13
45 Oliver Tellander Halmstad U15
46 Ture Nilsson Örebro Badminton U17
47 Joel Holmberg BMK Tellus U15
48 Sanna Franzen BMK Wätterstad U17
49 Marina Holst Christianstads badmintonklubb  U15
50 Erik Weidler Baddicts, Bryssel 13-14
51 Birna Ragnasdottir TBR - Reykjavik (innan Lugi) U17
52 Nils Strömö BADDICTS U17
53 Smilla Bryntesson  Valbodalens badminton  U15 
54 Alicia Torrealba BMK Wätterstad U17
55 Viktor Jönson Halmstad Badmintonklubb U17
56 Elias Hansson Halmstad U15
57 Mattis Kasemo Halmstad BMK U17
58 John Strand Eksjö Badmintonklubb U15
59 Erik Adamson Eksjö BMF U15
60 Olof Adamson Eksjö BMF U13
61 Axel Nilsson Eksjö Badmintonförening U15
62 Ludwig Sikström BBMK (Bjärred) U19
63 Kewin Thai Christianstad U17
64 Viggo Petersson  Halmstad U13
65 Anton Berntsson Halmstad Badmintonklubb U15
66 Jonas Åslund Bmk göta U17
67 Hugo Delic BK Pärlan U15
68 Kacper Uminski BK Pärlan Västervik U17
69 Gustav Törnell Halmstad badmintonklubb U15
70 Marco Danielsson Halmstad badminton  U17
71 Sara Stein Halmstad BMK U17
72 Olivia Johnsson Halmstad badmintonklubb U17
73 Marion Lawrence Tranås Badmintonklubb U15
74 Petra Ström Trollhättans badmintonförening U17
75 Elin Öhling Örebro Badmintonklubb U-15
76 Elin Genberger Halmstad badminton  U15
77 Jakob Tinnerberg Bjärreds badmintonklubb U19
78 Isac Johansson Grums Badmintonklubb U15
79 Sofia Kleibrant Torp GoIF U15
80 Julie Mannheimer Spårvägen U15
81 Kristoffer Hansson Torp Goif Badminton U17
82 Rebecka Stein Halmstad BMK U15
83 Anton Norman  BMK Göta U17
84 Ida Norman  BMK Göta  U15
85 Yunshan Luo Bjärred Badminton U15
86 Nina Agner Halmstad  U15
87 Linus Hassleberg Halmstad U19
88 Hannes Hibell Uddevalla badmintonklubb U13
89 Leo Constantin Uddevalla Badmintonklubb U15
90 Linda Röed Stenberg Tellus U15
91 Arvid Bengnér BMK Wätterstad U15
92 Samuel Larsson  Halmstad badminton U15
93 Filippa Gerds Bjärreds Badmintonklubb U13 
94 Julia Bengtsson  Bjärreds Badmintonklubb U15
95 Emil Andersson Älmhults Badmintonklubb U15
96 Johan Nilsson  Bk västan U 17
97 Simon Johansson Bk Västan  U 17
98 Jakob Nyström Älmhults badmintonklubb U15
99 Alice Minnert Mörbylånga gymnastik och idrottsförening U15
100 Lanna Saglind BK Pärlan U13
RESERVLISTA  
1 Johan Melin BMK Tellus U15
2 Alexandra Ringh Spånga badminton klubb U17
3 Louise Ottosson Spånga BK U17
4 Martin Eckert Elfving BMK Göta U15
5 Maja Waern BK Pärlan U15
6 Alice Grimmer Spårvägen U15
7 Olivia Grimmer Spårvägen U13
8 Elin Holmström Spårvägen U15

 

Uppdaterad: 23 JAN 2018 10:35
Skribent: Thomas Carlsson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Halmstads BMK - Badminton
Söndrumshallen, Bäckagårdsvägen 130
30241 Halmstad

Besöksadress:
Söndrumshallen, Bäckagårdsvägen 130
30241 Halmstad

Kontakt:
Tel: 035-36919
E-post: This is a mailto link

Se all info